Dlaczego waga samochodowa firmy GAWAG?

Wagi samochodowe są inwestycją na wiele lat. Zyskały one szczególne znaczenie w dzisiejszych czasach, kiedy to miliony ton cennych towarów są przewożone drogami. Nowoczesne wagi pomostowe spełniają wiele funkcji, znacznie wykraczających poza samo ważenie. Stają się one zwartymi źródłami danych dla szczegółowej rejestracji surowców i gotowych produktów przywożonych i wywożonych z terenu zakładu przemysłowego. Wagi samochodowe GAWAG dają możliwość zarejestrowania wszystkich informacji dotyczących dostawy i wysyłki towarów. Wagi pomostowe GAWAG są zarówno projektowane jak i wykonywane przy wykorzystaniu najnowszych rozwiązań techniki. Sercem wagi samochodowej jest zestaw najnowocześniejszych cyfrowych lub analogowych przetworników nacisku firmy METTLER TOLEDO. Przetworniki nacisku, wykonane z nierdzewnej stali, generują sygnały wyjściowe w postaci cyfrowej , co zapewnia zwarty strumień transmisji danych i eliminuje kłopoty nieuchronnie związane z przesyłaniem sygnałów analogowych.

Jesteśmy autoryzowanym partnerem Mettler Toledo.

Wagi samochodowe najazdowe lub zagłębione

Wagi pomostowe są dostępne w wielu rozwiązaniach konstrukcyjnych, dzięki czemu dla każdego zastosowania zawsze można dobrać właściwą wersję. Mogą to być wagi najazdowe lub zagłębione wbudowane na równi z poziomem jezdni. Mogą być montowane z elementów stalowych lub stalowo-betonowych wylewanych na miejscu. Dla każdego zastosowania firma GAWAG zawsze zaoferuje wersję stanowiącą najlepsze rozwiązanie.

Zastanawiasz się nad legalizacją wag samochodowych? Sprawdź naszą pełną ofertę tutaj.

waga samochodowa

Najlepsze przetworniki nacisku

Do realizacji ważenia stosujemy cyfrowe przetworniki tensometryczne PDX lub analogowe firmy Mettler Toledo. Przetworniki PDX charakteryzują się sygnałem cyfrowym całkowicie odpornym na zakłócenia zewnętrzne pola elektromagnetycznego i fal radiowych.
Cały system jest zabezpieczony przed uszkodzeniami spowodowanymi przepięciami w sieci energetycznej i wyładowaniami atmosferycznymi. Stopień ochrony czujników to IP68/69K. Obudowa wodoszczelna nawet przy zanurzeniu. Przystosowane do pracy w strefie Ex.

Więcej o cyfrowej technologii Mettler Toledo.

Terminale wagowe

Stosowane przez nas terminale wagowe są światową czołówką w dziedzinie terminali do wag samochodowych. Wykonane ze stali nierdzewnej aby sprostać rygorystycznym wymaganiom przepisów sanitarnych. Stopień ochrony terminali – od IP54 do IP68/69K.

Zalety zastosowanej technologii

SYSTEM "RUN FLAT"

Czujniki PDX wraz z terminalami IND560 lub IND780, wyposażone są w system: „Run Flat” czyli algorytm pozwalający podczas awarii jednego lub dwóch przetworników PDX nachwilowe zastąpienie uszkodzonego, przez sąsiadującego z nim sprawnego PDX-a. Pozwala to użytkownikowi na dalsze korzystanie z wagi bez konieczności wyłączania jej z ruchu.

NAJLEPSZA OCHRONA ODGROMOWA

Wyładowania atmosferyczne zazwyczaj powodują kosztowne uszkodzenia i konieczność wymiany urządzeń elektronicznych bez odpowiednich zabezpieczeń. Czujniki wagowe POWERCELL® PDX® przetrwały uderzenia pioruna o natężeniu przekraczającym 80 000 amperów w testach przeprowadzonych przez niezależne laboratoria.

OCHRONA PRZED WODĄ I ZALANIEM

Czujniki, kable i złącza są wodoszczelne, zapewniając stopień ochrony IP68 w zakresie całej sieci (wodoodporność). Dodatkowo brak skrzynek połączeniowych zapewnia bezawaryjną pracę. Żadna skrzynka połączeniowa dostępna na rynku nie zapewnia ochrony przed skutkami zanurzenia w wodzie.

BEZPIECZEŃSTWO W STREFACH EX

Połączenie czujnika POWERCELL® PDX wraz z terminalem IND780 zostało zatwierdzone do użytku w strefach Ex (kategoria 2, strefa 2/22). System taki nie wymaga żadnych dodatkowych elementów, co ułatwia jego montaż jak i konserwację.

Wagi samochodowe – specyfikacja techniczna

Możliwości Mettler Toledo

Zapraszamy do zapoznania się z materiałem przedstawiającym możliwości systemu Mettler Toledo oraz wynikającymi z jego zastosowania oszczędnościami.

Wagi samochodowe

Opinie naszych klientów

Andrzej B. - Wrocław

Jedne z najlepszych wag samochodowych, jakie miałem okazję testować. Ich dokładność za każdym razem mnie zaskakuje. Po instalacji wag samochodowych przy moim zakładzie praca stała się o wiele prostsza, niż mogłoby się to wydawać. Ogromną zaletą wag GAWAG jest to, że w zależności od potrzeb można wybrać ich rodzaj i materiał, z jakiego będzie wykonana konstrukcja.

Hubert G. - Bolesławiec

Zdecydowaliśmy się na wagi wbudowane, które są równo z jezdnią. To był strzał w dziesiątkę – wygoda i praktyczność przede wszystkim. Wybraliśmy konstrukcję żelbetonową i testujemy ją już od ponad roku, jest stabilna, trwała i nie zużywa się tak szybko. Jesteśmy zadowoleni i w przypadku dalszych inwestycji będziemy mieli tę ofertę na oku.

Bartłomiej W. - Sosnowiec

To, co najbardziej zaskoczyło mnie w instalacji wag samochodowych to zabezpieczenie przed przepięciami – mieliśmy już jedną taką sytuację, na szczęście wagi nie ucierpiały, za co należy się ogromny plus dla GAWAGU. Jakość na najwyższym poziomie, instalacja przebiegła pomyślnie, widać, że zajmowali się nią profesjonaliści.

Galeria

waga samochodowa przenośna waga samochodowa zagłębiona wagi elektroniczne najazdowe
wagi elektroniczne najazdowe wagi najazdowe samochodowe wagi przemysłowe najazdowe

wagi samochodowe wagi samochodowe najazdowe przenośna waga samochodowa

waga samochodowa betonowa waga samochodowa najazdowa waga samochodowa najazdowa cena