WAGA NAJAZDOWA WAGA ZAGŁĘBIONA WYPOSAŻENIE DODATKOWE

Dlaczego waga samochodowa firmy GAWAG?

Wagi samochodowe są inwestycją na wiele lat. Zyskały one szczególne znaczenie w dzisiejszych czasach, kiedy to miliony ton cennych towarów są przewożone drogami. Nowoczesne wagi pomostowe spełniają wiele funkcji, znacznie wykraczających poza samo ważenie. Stają się one zwartymi źródłami danych dla szczegółowej rejestracji surowców i gotowych produktów przywożonych i wywożonych z terenu zakładu przemysłowego. Wagi samochodowe GAWAG dają możliwość zarejestrowania wszystkich informacji dotyczących dostawy i wysyłki towarów. Wagi pomostowe GAWAG są zarówno projektowane jak i wykonywane przy wykorzystaniu najnowszych rozwiązań techniki. Sercem wagi samochodowej jest zestaw najnowocześniejszych cyfrowych lub analogowych przetworników nacisku firmy METTLER TOLEDO. Przetworniki nacisku, wykonane z nierdzewnej stali, generują sygnały wyjściowe w postaci cyfrowej , co zapewnia zwarty strumień transmisji danych i eliminuje kłopoty nieuchronnie związane z przesyłaniem sygnałów analogowych.

Wagi samochodowe najazdowe lub zagłębione

waga samochodowaWagi pomostowe są dostępne w wielu rozwiązaniach konstrukcyjnych, dzięki czemu dla każdego zastosowania zawsze można dobrać właściwą wersję. Mogą to być wagi najazdowe lub zagłębione wbudowane na równi z poziomem jezdni. Mogą być montowane z elementów stalowych lub stalowo-betonowych wylewanych na miejscu. Dla każdego zastosowania firma GAWAG zawsze zaoferuje wersję stanowiącą najlepsze rozwiązanie.

Pomosty o konstrukcji stalowej, stalowo – betonowej lub ŻELBETONOWEJ

Konstrukcja pomostów umożliwia zabudowę wagi samochodowej zarówno jako wersję zagłębioną jak i najazdową w zależności od potrzeb.
Modułowa budowa pomostów wag samochodowych zapewnia szybki montaż i demontaż całego urządzenia w celu przeniesienia w nowe miejsce posadowienia lub przedłużenia istniejącego pomostu o następny moduł – moduły do dowolnej długości wagi.

Najlepsze przetworniki nacisku

przetworniki nacisku pdxDo realizacji ważenia stosujemy cyfrowe przetworniki tensometryczne PDX lub analogowe firmy Mettler Toledo.
Przetworniki PDX charakteryzują się sygnałem cyfrowym całkowicie odpornym na zakłócenia zewnętrzne pola elektromagnetycznego i fal radiowych.
Cały system jest zabezpieczony przed uszkodzeniami spowodowanymi przepięciami w sieci energetycznej i wyładowaniami atmosferycznymi. Stopień ochrony czujników to IP68/69K. Obudowa wodoszczelna nawet przy zanurzeniu. Przystosowane do pracy w strefie Ex.

Terminale wagowe

pdx mettler toledoStosowane przez nas terminale wagowe są światową czołówką w dziedzinie terminali do wag samochodowych. Wykonane ze stali nierdzewnej aby sprostać rygorystycznym wymaganiom przepisów sanitarnych. Stopień ochrony terminali – od IP54 do IP68/69K

 

Wagi samochodowe – specyfikacja techniczna

 

Opinie naszych klientów

Andrzej B. - WrocławHubert G. - BolesławiecBartłomiej W. - Sosnowiec

Jedne z najlepszych wag samochodowych, jakie miałem okazję testować. Ich dokładność za każdym razem mnie zaskakuje. Po instalacji wag samochodowych przy moim zakładzie praca stała się o wiele prostsza, niż mogłoby się to wydawać. Ogromną zaletą wag GAWAG jest to, że w zależności od potrzeb można wybrać ich rodzaj i materiał, z jakiego będzie wykonana konstrukcja.

Zdecydowaliśmy się na wagi wbudowane, które są równo z jezdnią. To był strzał w dziesiątkę – wygoda i praktyczność przede wszystkim. Wybraliśmy konstrukcję żelbetonową i testujemy ją już od ponad roku, jest stabilna, trwała i nie zużywa się tak szybko. Jesteśmy zadowoleni i w przypadku dalszych inwestycji będziemy mieli tę ofertę na oku.

To, co najbardziej zaskoczyło mnie w instalacji wag samochodowych to zabezpieczenie przed przepięciami – mieliśmy już jedną taką sytuację, na szczęście wagi nie ucierpiały, za co należy się ogromny plus dla GAWAGU. Jakość na najwyższym poziomie, instalacja przebiegła pomyślnie, widać, że zajmowali się nią profesjonaliści.