Wagi samochodowe

10 LAT GWARANCJI

Wagi samochodowe GAWAG są zarówno projektowane jak i wykonywane przy wykorzystaniu najnowszych rozwiązań techniki. Sercem wagi samochodowej jest zestaw najnowocześniejszych cyfrowych lub analogowych przetworników nacisku firmy METTLER TOLEDO. Przetworniki nacisku, wykonane z nierdzewnej stali, generują sygnały wyjściowe w postaci cyfrowej , co zapewnia zwarty strumień transmisji danych i eliminuje kłopoty nieuchronnie związane z przesyłaniem sygnałów analogowych.

Dlaczego waga samochodowa firmy GAWAG?

Wagi samochodowe są inwestycją na wiele lat. Zyskały one szczególne znaczenie w dzisiejszych czasach, kiedy to miliony ton cennych towarów są przewożone drogami. Nowoczesne wagi pomostowe spełniają wiele funkcji, znacznie wykraczających poza samo ważenie. Stają się one zwartymi źródłami danych dla szczegółowej rejestracji surowców i gotowych produktów przywożonych i wywożonych z terenu zakładu przemysłowego. Wagi samochodowe GAWAG dają możliwość zarejestrowania wszystkich informacji dotyczących dostawy i wysyłki towarów. Wagi pomostowe GAWAG są zarówno projektowane jak i wykonywane przy wykorzystaniu najnowszych rozwiązań techniki. Sercem wagi samochodowej jest zestaw najnowocześniejszych cyfrowych lub analogowych przetworników nacisku firmy METTLER TOLEDO. Przetworniki nacisku, wykonane z nierdzewnej stali, generują sygnały wyjściowe w postaci cyfrowej , co zapewnia zwarty strumień transmisji danych i eliminuje kłopoty nieuchronnie związane z przesyłaniem sygnałów analogowych.

Jesteśmy autoryzowanym partnerem Mettler Toledo.

Wagi samochodowe najazdowe lub zagłębione

Wagi pomostowe są dostępne w wielu rozwiązaniach konstrukcyjnych, dzięki czemu dla każdego zastosowania zawsze można dobrać właściwą wersję. Mogą to być wagi najazdowe lub zagłębione wbudowane na równi z poziomem jezdni. Mogą być montowane z elementów stalowych lub stalowo-betonowych wylewanych na miejscu. Dla każdego zastosowania firma GAWAG zawsze zaoferuje wersję stanowiącą najlepsze rozwiązanie.

Zastanawiasz się nad legalizacją wag samochodowych? Sprawdź naszą pełną ofertę tutaj.

Zadzwoń lub napisz i dowiedz się więcej:

waga samochodowa

Rodzaje fundamentów wagowych

Fundament wagi najazdowej

Fundament przygotowywany na miejscu instalacji wagi trwale związany z gruntem.

Fundament wagi zagłębionej

Fundament przygotowywany na miejscu instalacji wagi trwale związany z gruntem.

Prefabrykowany fundament wagi najazdowej

Prefabrykaty montowane w miejscu instalacji wagi na uprzednio przygotowanym gruncie np. beton podkładowo-wyrównawczy (chudziak).

Prefabrykowany fundament wagi zagłębionej

Prefabrykaty montowane w miejscu instalacji wagi na uprzednio przygotowanym gruncie np. beton podkładowo-wyrównawczy (chudziak).

Pomosty o konstrukcji stalowej lub  stalowo – betonowej

Konstrukcja pomostów umożliwia zabudowę wagi samochodowej zarówno jako wersję zagłębioną jak i najazdową w zależności od potrzeb. Modułowa budowa pomostów wag samochodowych zapewnia szybki montaż i demontaż całego urządzenia w celu przeniesienia w nowe miejsce posadowienia lub przedłużenia istniejącego pomostu o następny moduł – moduły do dowolnej długości wagi.

Wytrzymałe pomosty wagowe

Nasze pomosty są dodatkowo wzmacniane czterema ceownikami 180/200 przez całą długość przęsła, co gwarantuje wieloletnią pracę bez najmniejszego zniekształcenia pomostu. Niektóre z naszych wag wykonują po 400 cykli ważenia każdego dnia i działają tak od kilkunastu lat.

Ma to niewątpliwie wpływ na cenę, ale zanim zdecydujesz się na tańszą wagę to sprawdź jak wygląda jej wnętrze. Tańsze wagi często wewnątrz pomostu mają tylko siatkę zbrojeniową.

Najlepsze przetworniki nacisku

Do realizacji ważenia stosujemy cyfrowe przetworniki tensometryczne PDX lub analogowe firmy Mettler Toledo. Przetworniki PDX charakteryzują się sygnałem cyfrowym całkowicie odpornym na zakłócenia zewnętrzne pola elektromagnetycznego i fal radiowych.
Cały system jest zabezpieczony przed uszkodzeniami spowodowanymi przepięciami w sieci energetycznej i wyładowaniami atmosferycznymi. Stopień ochrony czujników to IP68/69K. Obudowa wodoszczelna nawet przy zanurzeniu. Przystosowane do pracy w strefie Ex.

Więcej o cyfrowej technologii Mettler Toledo.

Terminale wagowe

Stosowane przez nas terminale wagowe są światową czołówką w dziedzinie terminali do wag samochodowych. Wykonane ze stali nierdzewnej aby sprostać rygorystycznym wymaganiom przepisów sanitarnych. Stopień ochrony terminali – od IP54 do IP68/69K.

Zalety zastosowanej technologii

SYSTEM “RUN FLAT”

Czujniki PDX wraz z terminalami IND560 lub IND780, wyposażone są w system: „Run Flat” czyli algorytm pozwalający podczas awarii jednego lub dwóch przetworników PDX nachwilowe zastąpienie uszkodzonego, przez sąsiadującego z nim sprawnego PDX-a. Pozwala to użytkownikowi na dalsze korzystanie z wagi bez konieczności wyłączania jej z ruchu.

NAJLEPSZA OCHRONA ODGROMOWA

Wyładowania atmosferyczne zazwyczaj powodują kosztowne uszkodzenia i konieczność wymiany urządzeń elektronicznych bez odpowiednich zabezpieczeń. Czujniki wagowe POWERCELL® PDX® przetrwały uderzenia pioruna o natężeniu przekraczającym 80 000 amperów w testach przeprowadzonych przez niezależne laboratoria.

OCHRONA PRZED WODĄ I ZALANIEM

Czujniki, kable i złącza są wodoszczelne, zapewniając stopień ochrony IP68 w zakresie całej sieci (wodoodporność). Dodatkowo brak skrzynek połączeniowych zapewnia bezawaryjną pracę. Żadna skrzynka połączeniowa dostępna na rynku nie zapewnia ochrony przed skutkami zanurzenia w wodzie.

BEZPIECZEŃSTWO W STREFACH EX

Połączenie czujnika POWERCELL® PDX wraz z terminalem IND780 zostało zatwierdzone do użytku w strefach Ex (kategoria 2, strefa 2/22). System taki nie wymaga żadnych dodatkowych elementów, co ułatwia jego montaż jak i konserwację.

Wagi samochodowe – specyfikacja techniczna

Możliwości Mettler Toledo

Zapraszamy do zapoznania się z materiałem przedstawiającym możliwości systemu Mettler Toledo oraz wynikającymi z jego zastosowania oszczędnościami.