Legalizacja wag elektronicznych

Legalizacja wag elektronicznych musi być przeprowadzana regularnie z prostej przyczyny: wrażliwe podzespoły elektryczne z czasem tracą na swojej dokładności. To naturalne zjawisko wynikające z eksploatacji sprzętu. Ponadto, polskie prawo nakłada na użytkownika obowiązek regularnej legalizacji wag elektronicznych w przypadku, w którym sprzęt wykorzystywany jest:

 • w obrocie handlowym,
 • do naliczania opłat,
 • przy paczkowaniu towarów.

Tutaj dokładność musi być na jak najwyższym poziomie, aby Klient nie czuł się oszukany. Nie musisz się jednak martwić – GAWAG od lat przeprowadza dokładną kalibrację wszelkiego rodzaju systemów ważących. Legalizacja wag elektronicznych nie ma więc przed nami żadnych tajemnic.

Zadzwoń lub napisz i dowiedz się więcej:

Kiedy powinieneś zadbać o legalizację wagi elektronicznej?

Marka GAWAG słynie z doskonałego kontaktu ze swoimi Klientami. Naszą współpracę nie kończymy w momencie sprzedaży danej wagi – na życzenie Klienta regularnie je serwisujemy i kalibrujemy. Dodatkowo, dajemy na nie 3-letnią gwarancję (na podzespoły aż 10-letnią!). Decydując się na nasze usługi, możesz liczyć na kompleksowe wsparcie najlepszych specjalistów. To oni będą pilnować, aby wagi mogły być dopuszczone do obrotu przez Urząd Miar.

No właśnie, kiedy powinieneś zadbać o kalibrację wag elektronicznych (obowiązek ten spoczywa na użytkowniku)? M.in.:

 • przed upływem określonego w przepisach terminu od ostatniej oceny zgodności,
 • w przypadku naprawy wagi,
 • po zmianie miejsca instalacji lub użytkowania.

Zadbaj o pomoc fachowców

Regularna legalizacja wag elektrycznych jest niezbędna. Bez tego sprzętu prowadzenie większości działalności gospodarczych jest niemożliwe – tym bardziej powinieneś zawczasu zadbać o dokładną usługę. To absolutny standard, biorąc pod uwagę fakt, w jak wielu branżach wagi elektryczne są wykorzystywane. Bez nich funkcjonowanie wszelkiego rodzaju magazynów, czy zakładów produkcyjnych jest praktycznie niemożliwe.

  Paweł z Elbląga

  Świetna jakość usług, profesjonalne podejście do klienta, szybkość i sprawność działania. Właśnie dlatego legalizacja wag elektronicznych w mojej firmie odbywa się u Was, a jak wiadomo wagi elektroniczne są niezbędne przy prowadzeniu większości biznesów. Mnie nie zawiedliście i będę do Was wracać.

  Łukasz z Chojnic

  Potrzebna mi była legalizacja wag elektronicznych. Cennik w Gawag wydał mi się korzystny, więc się zdecydowałem. Wszystko poszło sprawnie, więc przy następnej legalizacji pewnie też trafię do Gawag. Dzięki za fachową obsługę

  Cezary z Ostródy

  Legalizacja wagi elektronicznej to usługa, której od dość dawna szukaliśmy w swojej okolicy. Gdy okazało się, że GAWAG robi to niemal w całej Polsce od razu zdecydowaliśmy się, że to z nimi podpiszemy umowę. Nie zawiedliśmy się, legalizacja przebiegła jak najbardziej pomyślnie i szybko. Polecam.