Legalizacja wag kolejowych

Legalizacja wag kolejowych przeprowadzana jest przez nasz zespołu specjalistów od kalibracji systemów ważących. To oni odpowiadają za maksymalną skuteczność i dokładność pomiarów. Dzięki 30-letniemu doświadczeniu w branży doskonale odnajdują się w każdym warunkach – wszelkiego rodzaju systemy ważące, ich działanie, specyfikę oraz problematykę, znają absolutnie od podszewki.

Skuteczna legalizacja wag kolejowych

Wszelkie systemy ważące, bazujące na elektrycznych podzespołach, są szczególnie wrażliwe na eksploatacje. Właśnie dlatego trzeba regularnie kontrolować ich prawidłową kalibrację. To gwarancja skutecznej pracy, która jest podstawą funkcjonowania w każdej branży. Nasi specjaliści czuwają nad tym, aby Klienci byli w pełni zadowoleni po wykonaniu usługi.

Legalizacja wag kolejowych jest niezbędne, aby można je było dopuścić do pracy. Nie jest konieczna jedynie  w przypadku, w którym waga służy do celów pomocniczych wewnątrz firmy. Jednak i wtedy konieczna jest dokładna oraz prawidłowa kalibracja, aby móc uzyskiwać pomiary zgodne z rzeczywistością.

GAWAG to pewna i skuteczna marka

Na rynku działamy od 30 lat. W tym czasie zbudowaliśmy ogromne zaplecze technologiczne. To dzięki niemu jesteśmy w stanie dokonywać legalizacji wag kolejowych w całym kraju. Ponadto, posiadamy niezbędne wzorce masy o nominałach:

 • 1000 kg (29 sztuk odważników),
 • 500 kg (6 sztuk odważników),
 • 25 kg (1200 sztuk odważników).

Do tego, nasi specjaliści zaopatrzeni są w niezbędne wzorce do kalibracji oraz legalizacji wag kolejowych – wszystkie posiadają aktualne Świadectwa Wzorcowania. Ponadto, znajdujemy się na liście wypożyczalni dużych wzorców masy Głównego Urzędu Miar w Warszawie. To kolejny dowód naszej jakości. Kolejny to lista największych polskich przedsiębiorstw, które postawiły na współpracę z nami. Należą do nich m.in., LOT, ZOTT, czy Polpharma. Chcesz, aby i Twoja firma dołączyła do tego grona? W takim razie postaw na GAWAG.

Zobacz ofertę legalizacji w Twoim mieście:

  Łukasz z Gorzowa Wielkopolskiego

  Kalibracja i legalizacja wag kolejowych jest naprawdę ważna, żeby waga zawsze pokazywała taką wagę towarów, jaka jest w rzeczywistości. Poza tym, legalizacja wag nieautomatycznych to obowiązek nałożony przez UE, więc nie ma wyjścia, trzeba się pilnować terminów

  Dominik z Piły

  Przemysł kolejowy nie jest prosty, są tutaj same wyzwania i w końcu doszliśmy do momentu, w którym konieczne było przeprowadzenie legalizacji wag. Cennik, którzy otrzymaliśmy od GAWAG w paru kwestiach różnił się od konkurencji. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się zostać przy firmie, która nie tylko ma cenę adekwatną do jakości, ale i gwarantuje nam wsparcie polegalizacyjne i z chęcią odpowiada na pytania.

  Łukasz z Bydgoszczy

  Mijał już termin i potrzebna mi była legalizacja wagi kolejowej. Szukałem firmy w moim mieście, która mogłaby mi w tym pomóc, jednak każdy miał zajęte terminy. Zadzwoniłem do Gawag i umówiłem się na naprawdę szybki termin. Nie musiałem się martwić, że waga zostanie bez legalizacji